A kelet-ázsiai országoknak van mit tanulniuk a magyaroktól – nem várt helyről kapott elismerést hazánk
A szerző szerint ennek köszönhető Magyarország egyedülálló sikere.
„Miközben az egyenlőségre törekszünk, meg kell különböztetnünk az ő elveiket a miénktől” – húzta alá egy muszlim nőkről szóló konferencián Mahathir Mohamad.
Nyitókép illusztráció. Fotó: Pixabay
A malajziai muszlim nők szerepéről szóló konferencián mondott beszédében Mahathir Mohamad, az ország egykori miniszterelnöke. A volt kormányfő arra hívta fel a hallgatóság figyelmét, hogy ha erkölcsökről van szó, „óvatosnak kell lenniük, ha netán az európaiakat akarnák utánozni” – írta a malaysiakini.com cikke nyomán a Humenonline.
Mohamad továbbá úgy fogalmazott, „ma azt látjuk, hogy Európában a férfiak és a nők azonos nemű házasságot köthetnek. Halljuk, hogy ott létezik az LMBTQ, az a közösség, amely most már élhet az egyenlőség ezen formájával, ahol egy férfi egy másik férfival, míg egy nő egy másik nővel lehet együtt.”
Majd azzal folytatta, „remélem, hogy továbbra is ezt fogják tenni, mert
az LMBTQ-életforma gyakorlásával nem tudnak majd gyermeket vállalni, és végül kihal a fajuk”.
„Ezért kell óvatosnak lennünk. Miközben az egyenlőségre törekszünk, meg kell különböztetnünk az ő elveiket a miénktől. Kell szabnunk bizonyos határokat, és meg kell őriznünk az erkölcsünket” – fűzte hozzá az egykori maláj kormányfő.
A maláj lap megjegyezte, hogy a hajdani miniszterelnök szavait a helyi közösségi médiában némi értetlenkedés fogadta, mondván,
2024-ben elég meredek az LMBTQ-közösségtől rettegni.
Főleg őket okolni a népességfogyásért, miközben az olyan, kifejezetten nem LMBTQ-barát országokban, mint például Kína, Japán vagy Dél-Korea, nagyságrendekkel nagyobb probléma a csökkenő születésszám, mint Európában”.
A malaysiakini.com továbbá idézett egy kommentelőt is, aki azt írta, „lehet, hogy közben Európa kihal, de Dr. M mindannyiunkat túl fog élni”, utalva, hogy a 99 éves politikus épp a napokban ült volánhoz, hogy 154 km/h-s sebességgel száguldozzon egy versenypályán.